Куди їздять українці відпочивати під час локдауну - volynfeed.com

Куди їздять українці відпочивати під час локдауну

Під час локдауну, який діє в Україні з 8 до 25 січня, у сфері туризму не спостерігається сплесків на ринку – ні у бік зростання, ні у бік падіння. При цьому теплі краї як завжди актуальні, а до європейських гірськолижних курортів доступу немає.

Про це в коментарі УНН розповів президент Української асоціації туристичних агентств України Антон Рудіч.

«Особливих суперсплесків в одну, в іншу сторону ми не спостерігаємо. Коли стали відомі дати локдауну, було деяке пожвавлення, що буде краще перечекати цей час за кордоном, логічніше. Але у нас такий локдаун, дивний, досить м’який. І кількість непрацюючих людей у цей час відносно невисока. Тому, це не сприяло напливу, щоб всі кинулися виїжджати, бо робити нічого в країні. Але і з іншого боку – так, люди їздять, відпочивають, досить активно», – сказав Антон Рудіч.

Він зазначив, що від початку 2021 року жодних серйозних подій на ринку туризму не відбувалося.

«Усі країни, які для нас були доступні і є доступні, – вони продовжують працювати. Туристи туди їздять. Змінюються умови – тести туди, тести назад... До європейських (гірськолижних курортів – ред.) немає доступу, тільки жителям Європи. Є у нас не такий великий вибір: Буковель, Болгарія і Туреччина, практично. Ну, ще у ексюгославських країнах, щось пропонують, але вони менш популярні... Звичайно, виріс попит, особливо на Туреччину. Там теж є труднощі, але начебто вони зараз намагаються їх вирішити. Теж там закривали траси, закривали готелі в якісь моменти», – додав експерт.

За його словами, січневий локдаун практично не вплинув на туроператорів, і вони не потрапили до числа тих, хто не може працювати, оскільки потрібно було відправляти туристів, які купили путівки.

«Є Єгипет, традиційно, країни, популярні в зимові напрямки. Ну і додалися, вірніше, завжди були, Емірати, Домінікана, Мальдіви, Шрі-Ланка. Загалом, звичайні напрямки. Танзанія, Занзібар», – сказав Рудіч.

Нагадаємо, 9 грудня Кабмін підтримав локдаун з 8 до 25 січня через пандемію COVID-19.

Тоді ж стало відомо, що авіасполучення при цьому зупинятися не буде.

Після заяви про локдаун почався активний продаж турів.