Комаровський пояснив, як працювати в офісі та не захворіти на коронавірус. Відео - volynfeed.com

Комаровський пояснив, як працювати в офісі та не захворіти на коронавірус. Відео

Відомий український лікар Євген Комаровський вважає, що ризик заразитися COVID-19 значно зростає в місцях скупчення великої кількості людей і з поганою вентиляцією повітря. Водночас він вважає, що можна знизити ризик зараження, якщо правильно визначити концентрацію CO2 в тому чи іншому приміщенні.

Як це зробити, лікар пояснив у своєму новому відео на YouTube-каналі, передає УНІАН.

За словами Комаровського, визначити рівень вуглекислого газу в приміщенні сьогодні досить просто, коли маєш спеціальні пристрої та прилади.

«Як з’ясувати, що немає нормальної вентиляції? Це зробити дуже просто. Сліди перебування людини в будь-якому приміщенні – це концентрація СО2 (вуглекислого газу) в приміщенні. Якщо в приміщенні висока концентрація СО2, значить це місце потенційно небезпечне. Не треба туди ходити – там можна заразитися!» – закликав лікар.

Читати ще: COVID-19 в нашому мозку. Чому депресія, безсоння та інша неврологія ходять разом із коронавірусом

Він акцентував, що спеціальні датчики, що вимірюють рівень СО2 в повітрі (коли люди видихають), можна встановлювати і в будинку, і на роботі. Рівень вуглекислого газу вимірюється в мільйонних частках (ppm – parts per million, – ред.).

Також Комаровський порадив звертати увагу на свої відчуття. Оскільки при збільшенні рівня СО2 людина може відчувати сонливість і стомлюваність.
Лікар нагадав про норми рівня СО2. Так, на вулиці в середньому в повітрі норма – 400 ppm; в приміщеннях ідеальний показник до 600. Якщо останній піднімається вище 1500 ppm – краще не заходити, радить лікар.

Читати ще: Коронавірус частіше передається під час розмов, ніж через кашель, – вчені

«Вже 2-3 тисяч ppm впливає на здоров’я», – говорить Комаровський.

Також Євген Комаровський запевняє, що мутована форма коронавірусу, виявлена в низці країн, зокрема в Британії, не впливає на ефективність COVID-вакцини.