Доставка газу: Волинська облрада хоче забрати у власність газорозподільні системи - volynfeed.com

Доставка газу: Волинська облрада хоче забрати у власність газорозподільні системи

Вуличні та підвідні газопроводи будувалися за рахунок користувачів, проте споживачі сьогодні платять за транспортування газу по системі, будівництво якої самі ж і оплачували. Тож Волинська обласна рада ініціює передачу газорозподільних систем у комунальну власність.

Про це йшлося під час засідання майнової комісії облради 13 квітня.

Автором проєкту рішення є депутат Ігор Лех. Він відзначив: з початку незалежності газорозподільні системи з державної власності передані в оренду приватним компаніям на безоплатній основі за різними схемами. Хоча оплачували їх будівництво самі ж користувачі.

«Люди до будинків приводили, кошти виділяли й місцеві бюджети, коли підключалися комунальні заклади, і все одно газорозподільні системи стають власністю держави. А потім держава передає їх газорозподільним організаціям, які нею користуються і виставляють платіжки за транспортування. Ми не знаємо скільки їх є в області, яка вартість транспортування», - пояснив він мотивацію такого проєкту рішення і уточнив: йдеться не про магістральні газопроводи, а про вуличні й підвідні системи.

Депутат додав: першою передачу газорозподільних систем ініціювали в Мукачівській міськраді, згодом таке рішення ухвалили у Львівській обласній раді, аналогічне рішення готує ухвалити й Полтавська облрада. Тож на його думку, якщо всі більше рад ставитимуть це питання, воно з часом набере більшої ваги і держава буде вимушена давати на нього відповідь. Тим більше, це питання абсолютно не впорядковане, бо ніхто достеменно не знає скільки кілометрів таких мереж є на Волині.

Тож проєктом рішення Волинській ОДА пропонується спільно з АТ «Волиньгаз» та ТОВ «Волиньгаз збут» у місячний термін сформувати списки газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них) у розрізі територіальних громад Волинської області. Згадані списки у тижневий термін після формування передати до майнового відділу облради .

Крім того, обласна рада надасть згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них), що належать до державної власності.

Оскільки це компетенція Кабміну, то звернення надішлють до Кабінету Міністрів України та Міністерства енергетики України. А Фонд держмайна проситимуть погодити цей процес передачі газорозподільних систем й надати обласній раді акти інвентаризації та оцінки газорозподільних систем Волинської області, починаючи з 1991 року.

Ігор Лех додав: облгази і облгаз збути не власники цих систем, а л=орендують їх у дердави, проте за оренду не платять. Між тим українці стабільно отримують платіжки за транспортування газу.

«Спробуйте місяць не заплатити – одразу ж прийдуть і газ відріжуть. А за оренду газорозподільних мереж ніхто не платить», - резюмує депутат.

Зрештою члени комісії підтримали цю ініціативу й рекомендували колегам-депутатм ухвалити цей проєкт рішення на сесії

Loading...