Щоб збудувати біля Луцька сміттєпереробний завод, тариф на вивіз має бути не менше 3 євро - volynfeed.com

Щоб збудувати біля Луцька сміттєпереробний завод, тариф на вивіз має бути не менше 3 євро

Завод для переробки чи спалювання сміття – дуже дорога інвестиція. Тож потенційні інвестори, які не проти збудувати таке підприємство біля Луцька, хочуть диктувати власні правила і встановлювати ціну.

Про це йшлося під час засідання бюджетної комісії Луцької міської ради.

Зокрема, депутати розглянули програму підтримки КП «Луцькспецкомунтранс». Одне з питань, яке поставили депутати керівнику підприємства Володимиру Марценюку стосувалося перспектив побудови біля Луцька сміттєпереробного заводу.

Зі слів керівника підприємства, вже відбулося чимало перемовин на цю тему з потенційними інвесторами, проте досі це питання з місця не зрушене.

«Було багато консультацій, презентацій. Всі інвестори хочуть отримати контроль вивозу сміття, контроль його утилізації. І вони будуть встановлювати свій тариф, який має бути не менше 3 євро. У нас чинний тариф – 16,43 для мешканців багатоквартирних будинків і 18,5 для приватного сектору», - пояснює Віктор Гуменюк.

Крім того, обладнання для будівництва такого об'єкту коштує недешево - від 80 мільйонів євро.

До слова, він також повідомив, що у Луцьку планують підвищити вартість вивозу сміття до 22 гривень.

Нагадаємо, Луцька міська рада виграла грант, який дозволить придбати та встановити обладнання для очистки фільтрату на полігоні у с. Брище та провести інші заходи, пов'язані з поводженням з відходами. Загальний бюджет проєкту – 310,5 тисячі євро.

Юлія МАЛЄЄВА

Loading...