Земля «безпрецедентно» нагрівається: NASA зробило шокуючі прогнози зміни клімату - volynfeed.com

Земля «безпрецедентно» нагрівається: NASA зробило шокуючі прогнози зміни клімату

На тлі кліматичної кризи Земля затримує майже вдвічі більше тепла, ніж 16 років тому.

Вчені з NASA та Національної адміністрації океанів і атмосфери повідомили, що енергетичний дисбаланс Землі подвоївся з 2005 по 2019 рік, пише УНІАН з посиланням на The Guardian. Зростання назвали безпрецедентним.

«Позитивний енергетичний дисбаланс означає, що система Землі отримує енергію, змушуючи планету нагріватися», – йдеться в заяві NASA щодо цього дослідження.

Енергетичний дисбаланс – це різниця між тим, скільки випромінюючої енергії Сонця поглинається атмосферою планети та поверхнею, порівняно з тим, скільки теплового інфрачервоного випромінювання повертається назад у космос.

Порівнюючи супутникових дані вчені визначили, що існує енергетичний дисбаланс між тим, скільки енергії надходить і виходить із системи Землі.

Ця система збору даних дозволяє «точно оцінити швидкість нагрівання світового океану».

Підвищення викидів парникових газів утримує тепло в атмосфері Землі, уловлюючи випромінювання, яке в іншому випадку рухалося б у космос. Це потепління стимулює інші зміни, включаючи танення льоду та снігу.

Дослідники також заявили, що «природний» зсув у Тихому океані від прохолодної фази до теплої, мабуть, мав значну роль у посиленні цього енергетичного дисбалансу.

Дослідження визначило, що, якщо швидкість поглинання тепла не сповільнюється, слід очікувати більших змін клімату.

Loading...