90-річна зірка «Зоряного шляху» вирушив у космос на кораблі New Shepard - volynfeed.com

90-річна зірка «Зоряного шляху» вирушив у космос на кораблі New Shepard

Компанія Blue Origin успішно провела другий запуск свого космічного корабля New Shepard з пасажирами на борту. Серед них був 90-річний актор Вільям Шетнер, відомий за роллю капітана Кірка в Star Trek, пише Дзеркало тижня.

Актор став найстарішою людиною, що побувала в космосі. Крім нього на борту також знаходилися віце-президент Blue Origin з польотів Одрі Паверс, колишній інженер NASA співзасновник Planet Labs Кріс Бошуізен, а також заступник директора Planet Labs з медико-біологічних наук і охорони здоров’я, співзасновник Medidata Глен Де Вирс.

Капсула з пасажирами подолала Лінію Кармана – умовну межу між атмосферою Землі та космосом. Члени екіпажу відчували стан невагомості протягом приблизно трьох хвилин. В цілому, політ тривав приблизно 10 хвилин, капсула з пасажирами здійснила успішну посадку за допомогою трьох парашутів.

Через приблизно сім хвилин після запуску перший ступінь ракети-носія здійснив успішну посадку на Землю. В Blue Origin відзначили, що це вже четвертий запуск для цього ступеня.

Глава Blue Origin мільярдер Джефф Безос, який є також засновником компанії Amazon, сам особисто одним із перших злітав на кораблі New Shepard у суборбітальний політ 20 липня. Крім Безоса, на борту капсули New Shepard перебували його брат Марк, 18-річний студент-фізик з Нідерландів Олівер Демен, а також 82-річна американська льотчиця Воллі Фанк, що колись входила в загін американських астронавтів, але так і не злітала в космос. Корабель піднімався на висоту 107 км.

Система, розробка якої була розпочата в 2006 році, названа в честь Алана Шепарда – першого американського астронавта, який здійснив суборбітальний політ 5 травня 1961 року.

Вартість польоту для космічних туристів на New Shepard нині оцінюється в $500 тис.

Loading...