У Чилі почали процедуру імпічменту президента після публікації Pandora Papers - volynfeed.com

У Чилі почали процедуру імпічменту президента після публікації Pandora Papers

Опозиція в Чилі почала процедуру імпічменту президента Себастьяна Піньєра в зв’язку з можливими порушеннями під час продажу гірничодобувної компанії – після того, як нові подробиці угоди були розкриті в Pandora Papers.

Про це пише Українська правда з посиланням на The Guardian.

Сім’я Піньера продала свою частку в проекті рудника «Домінга» в 2010 році його близькому другу і діловому партнеру Карлосу Альберто Делано. Розслідування документів Pandora виявило докази, що дозволяють припустити, що частина платежу містила пункт, який вимагає від уряду не посилювати заходи з охорони довкілля в районі, пропонованому для шахти на півночі Чилі. Державна прокуратура Чилі заявила, що почне розслідування можливих звинувачень в корупції і податкових порушеннях, пов’язаних з продажем.

Піньєра відкинув звинувачення і заявив, що порушень не було.

Хайме Наранхо, лівий депутат нижньої палати і один з ініціаторів процедури імпічменту, сказав, що Піньєра «відкрито порушив конституцію ... серйозно підірвав честь нації».

Остання пропозиція про імпічмент президенту може бути винесена на голосування Конгресу перед першим туром загальних виборів у Чилі 21 листопада. Якщо він схвалений нижньою палатою, тоді вінн повинен бути схвалений більшістю в дві третини голосів у сенаті.

Читати ще: Pandora Papers: журналісти викрили офшорні схеми світових лідерів

Довідка: Pandora Papers – це найбільша колаборація журналістів-розслідувачів за всю історію, яка розкриває таємниці 35 нинішніх і колишніх світових лідерів, понад 330 чиновників у 90 країнах світу, митців та убивць.

Понад 600 журналістів із 117 країн світу протягом року досліджували 11,9 мільйонів конфіденційних файлів. До роботи над цими файлами долучилися й українські журналісти з агенції «Слідство.Інфо».

В розслідуванні Pandora Papers Україна є світовим лідером за кількістю політиків, які використовують офшорні схеми. Таких політиків всього 336, і тільки з України – 38. На другому місці серед фігурантів – Росія з 19 фігурантами. У Колумбії, Об’єднаних Арабських Еміратах і Гондурасі – по 11.

Загалом у Pandora Papers більш ніж півтори тисячі українців, серед яких олігархи, колишні та чинні посадовці, депутати та навіть зірки спорту і естради.

Нагадаємо, національна асамблея Еквадору схвалила початок розслідування щодо президента країни Гільєрмо Лассо у зв’язку з публікацією Міжнародним консорціумом журналістських розслідувань (ICIJ) інформації про наявність у нього коштів в офшорах.

Loading...