За скільки можна продати гектар землі на Волині - volynfeed.com

За скільки можна продати гектар землі на Волині

Джерело: Волинь24
З 1 липня цього року в Україні запрацював ринок землі, який дав старт новому етапу земельних відносин. Українці отримали реальне право розпоряджатися своєю землею.

На Волині робота ринку землі проходить спокійно, без штучного ажіотажу. Загалом, 240 тисяч волинян уже можуть скористатися можливістю продажу своїх земельних паїв. Про це повідомив 13 жовтня начальник управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко, повідомляють на сайті Волинської ОДА.

"Середня вартість одного гектара для продажу землі у нашій області становить 27 тисяч гривень. За перші 100 днів земельної реформи середня ціна збільшилась від 5 до 10%. Як ми бачимо, у Польщі в рік відкриття земельного ринку ціна за одного гектара землі дорівнювала з 1,5 тисячі доларів. Сьогодні ж вартість становить 11 тисяч євро. Це свідчить про те, що власники земель самі вирішують коли, для чого і кому продавати свою землю. Відтак, якщо наразі ціна за землю в Україні становить близько однієї тисячі доларів за гектар, то можна сподіватися на зростання ціни й надалі", - про це розповів головний аграрій області.

Загалом за період з 1 липня по 9 жовтня 2021 року в області відчужено 1211 земельних ділянок загальною площею 1731,8 гектара. Середня вартість з 1 гектар відчужених земель становить 26,9 тисячі гривень.