22% відчувають близькість з росіянами: у Луцьку презентували портрет українців очима українців - volynfeed.com

22% відчувають близькість з росіянами: у Луцьку презентували портрет українців очима українців

У рамках всеукраїнського дискусійного туру щодо національної ідеї від Українського інститут майбутнього у Луцьку представили соціологічне дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців». Однією з головних тез дослідження стало те, що лише 22% українців відчувають близькість з росіянами, хоча у 2010 році це число досягало 50%.

Презентація відбулася у Волинському національному університеті імені Лесі Українки.

Виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко розповів присутнім, що інститут сьогодні є одним з найбільших аналітичних центрів в країні, який має кілька напрямків роботи: аналітика, школа державного управління та соціологічні дослідження.
Читати ще: Директор Українського інституту майбутнього у Луцьку – про закінчення війни, новий парламент та Зеленського. Інтерв’ю

З його слів, соціологічне дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців» провели серед п’яти тисяч респондентів у п’яти макрорегіонах України: Захід, Схід, Південь, Центр та Донбас. Зокрема було проведено 12 фокус-групових досліджень у різних регіонах України, однаке таке дослідження включало вісім учасників, тож загалом участь у дослідженні взяло 96 респондентів.
«Якщо говорити про позитивні підсумки дослідження, то варто сказати, що ми сформовані, як політична нація. Хто б там що не говорив, скільки Путін не писав би статтей про єдиний народ, ми як нація сформовані. Це дуже чітко показує наше соціологічне дослідження. Тільки 22% українців відчувають близькість з росіянами, саме стільки українців готові підтримати (сукупно) всіх проросійських кандидатів на президентських виборах. У 2010 році кількість українців з такими вподобаннями сягала 50%

Соціологія показала, що у порівнянні з 90-ми роками ми рвонули вперед в питаннях самооцінки. На початку 90-х було багато в оціночних судженнях українців про українців, що ми меншовартісний народ, ми гірші від сусідів тощо. Зараз такого немає», – наголосив Вадим Денисенко.
Також були озвучені й негативні результати дослідження. Перша проблема – це відсутність в українців бачення майбутнього, адже ні держава, ні політики, це майбутнє не пропонують. Друга – відсутність героїв і приводів для гордості у сучасності. Українці живуть у міфологізованому минулому та не бачать чогось великого в сьогоденні. Ще однією проблемою є Донбас, а саме підконтрольні Україні території, адже жителі цього регіону живуть окремим життям від всієї країни. 55% виборців цього регіону готові голосувати за проросійських кандидатів, але держава зовсім не звертає на це увагу.
Відзначимо, що під час заходу директор програми «Школа міністрів» Київської школи державного управління імені Сергій Нижного Пьотр Кульпа анонсував відкриття філіалів школи у Луцьку.
З його слів, місія Школи – формулювання патріотичної еліти України. Саме тому одним з завдань КШДУ є відкриття філіалів у різних містах України, аби залучити якомога більше інтелектуальної еліти. Волинь – один з перших регіонів, де команда КШДУ хоче розпочати роботу регіональної філії.

Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ

Loading...