Як українцю отримати пенсію у 7 тисяч гривень - volynfeed.com

Як українцю отримати пенсію у 7 тисяч гривень

Джерело: Волинь24
Українець, який має повний страховий стаж з двох джерел: солідарної та накопичувальної систем, може отримувати пенсію у розмірі 7 тисяч гривень.

Як саме це працює, та за яких умов можна забезпечити собі пенсію з двох джерел на рівні не нижче 40% від заробітної плати, пояснює Міністерство соціальної політики України.

Таку пенсію можливо отримати навіть при невеликих внесках 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов’язкових пенсійних накопичень, та місячній дохідності +0,25% вище інфляції.

У міністерстві показали модель накопичення для людини, яка:

- отримує заробітну плату 15 000 гривень на місяць;

- працює та накопичує з 25 до 60 років (має 35 років стажу);

- на власний пенсійний накопичувальний рахунок щомісяця протягом періоду роботи отримує 2% від зарплати з сум сплаченого нею ПДФО та додатково 2% від зарплати з сум ЄСВ, який за неї сплатив роботодавець (разом 4% - 600 гривень);

- після завершення періоду роботи отримує накопичувальну пенсію потягом 15 років;

- весь час накопичення кошти людини працюють з дохідністю 0,25% вище інфляції на місяць (приблизно 3% вище інфляції на рік);

- отримує пенсію з солідарного рівня на рівні середньої на сьогодні – 3 624 гривні (станом на 01.03.2021).

У цьому прикладі середня пенсія з накопичувальної системи за 15 років у людини складе 3 117 гривень. Разом з солідарною пенсією людина отримуватиме 6 741 гривню, що становитиме 45% від її зарплати.

Інші сценарії, як змінюватиметься розмір накопичувальної пенсії в залежності від стажу людини та тривалості виплат.