Уряд вдвічі знизив тариф для українців без постачальника газу - volynfeed.com

Уряд вдвічі знизив тариф для українців без постачальника газу

Населення, що залишилось без постачальника газу, сплачуватиме за газ 7,96 грн за кубометр замість 16,56 грн у жовтні.

Про це відомо з постанови уряду від 25 жовтня, пише Економічна правда.

Так, з 1 жовтня по 30 листопада 2021 року побутові споживачі, що користуються послугами постачальника «останньої надії», сплачуватимуть йому 7,96 гривні за кубометр з ПДВ.

Бюджетні установи, заклади охорони здоров’я державної та комунальної власності сплачуватимуть ПОН у 16,8 гривні за кубометр з ПДВ.

Постачальник газу останньої надії (ПОН) надає послуги населенню у разі, якщо вони залишилися без газопостачальника. Наприклад, внаслідок банкрутства, закінчення чи анулювання ліцензії, необрання постачальника споживачем після розриву контракту з іншою установою.

У 2015 році ПОНом було обрано НАК «Нафтогаз України».

Читати ще: Нові ціни на газ спровокують сотні мільйонів боргів у бюджетних закладах Волині

Таким чином до ПОНу автоматично переходять усі споживачі збанкрутілих газопостачальників, яких цьогоріч виявилося чимало. Так, без постачальників залишилося близько 600 тисяч споживачів.

У вересні цей тариф становив 11,78 грн/кубометр. Водночас «Нафтогаз» працює на ринку також як звичайний постачальник газу і пропонує тариф 7,96 грн/куб за річним тарифом.

Як ми писали, газорозподільні компанії пропонують з січня 2022 року підняти ціни на послугу з розподілу газу від 30% до більш ніж учетверо.

Loading...