Як працюватиме бізнес на Волині у «червоній» зоні карантину - volynfeed.com

Як працюватиме бізнес на Волині у «червоній» зоні карантину

Джерело: Волинь24
Волинська область знаходиться на межі "червоної" зони епіднебезпеки. В облдержадміністрації надали роз'ясненя, як працюватиме бізнес у разі посилення карантинних обмежень. Про це пише управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.

Волинь швидко наближається до запровадження червоної зони епіднбезпеки, у якій посилюватимуть протиепідемічні заходи.
І для продовження роботи, та аби уникнути збитків, сьогодні потрібно провести вакцинацію серед працючих у вас людей. На цьому наголосила головний державний санітраний лікар області Наталія Янко під час зустрічі із представниками бізнесу у Волинській ОДА 26 жовтня.

Під час зустрічі обговорили, які карантинні обмеження діятимуть для суб’єктів господарювання у разі запровадження червоної зони епіднебезпеки.

За словами Наталії Янко, що Волинська область нині у помаранчевій зоні епіднебезпеки через перевищені показники виявлення нових випадків та рівня госпіталізації.

Наразі утримувати помаранчеву зону вдається лише завдяки збільшенню кількості ліжкомісць для коронавірусних пацієнтів у медзакладах області, забезпечених киснем. Адже кисневої підтримки потребує дуже великий відсоток пацієнтів. Окрім цього, у зв’язку із ростом захворюваності стрімко зростає і смертність, яка зросла вже в понад тричі.

"І населення, і підприємці повинні розуміти, що ресурси медичної мережі області є не безмежними. І відповідно, якщо цей показник перевищить індикаторний, то ми перейдемо в червону зону", - повідомила Наталія Янко.

Щодо обмежень, то на сьогодні у помаранчевій зоні робота громадських закладів та масових заходів дозволяється за умови розміщення однієї людини на 4 кв.метри або наповненості залів на дві третини. Також є обмеження для відвідувачів закладів громадського харчування щодо відстані між столиками та кількості відвідувачів тощо. Однак, такі обмеження не застосовуються, якщо персонал і відвідувачі є вакцинованими.

Для помаранчевої зони достатньо 80 відсотків щепленого персоналу хоча б однією дозою. В червоній зоні цей показник повинен становити 100 % двома дозами.

"Якщо ми переходимо до червоної зони, то забороняються усі масові заходи, робота закладів громадського харчування, торгівельно-розважальних центрів, кінотеатрів, театрів, закладів освіти, культури, непродовольчих ринків тощо. Ці заходи не будуть стосуватися тих, хто щеплений. Але в червоній зоні необхідно мати два щеплення, тобто так званий зелений сертифікат вакцинації. Тобто, щоби працювати та не нести збитків, вже сьогодні необхідно провести вакцинацію серед працючих у вас людей", - розповіла пані Янко.

Також вона зазначила, що послаблюватись карантинні обмеження можуть у разі досягнення колективного імунітету. Зокрема необхідно вакцинувати не менше 70 % населення області. Для цього врегіоні працює 36 мобільних бригад, 90 пунктів щеплень, 11 центрів масової вакцинації та наявна достатня кількість вакцин.