РФ готує спецоперацію на Донбасі, щоб створити привід для вторгнення, – розвідка США - volynfeed.com

РФ готує спецоперацію на Донбасі, щоб створити привід для вторгнення, – розвідка США

Росія готується до проведення спецоперації на Донбасі під чужим прапором, щоб створити привід для повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це заявив американський радник із національної безпеки Джейк Салліван, інформує УНІАН з посиланням на CNN.

Розвідка США має інформацію, яка вказує на те, що Росія вже підготувала групу оперативників для проведення цієї спецоперації.

Сполучені Штати також мають докази того, що Росія навчила бойовиків на Донбасі веденню бойових дій у міських умовах та використанню вибухових речовин для проведення актів саботажу.

«Наша розвідка отримала інформацію про те, що Росія закладає основу, щоб мати можливість сфабрикувати привід для вторгнення», – сказав Салліван.

За його словами, подібний сценарій Росія використала у 2014 році. Зараз вона намагатиметься його повторити.

«Ми бачили цей сценарій у 2014 році. Вони знову готують цю виставу. І в нас, і в адміністрації будуть додаткові подробиці, про які ми розповімо через 24 години», – підсумував він.

Зазначимо, що раніше Салліван прогнозував, що приводом для вторгнення може стати спроба перевороту в Україні.

Читати ще: Російські війська біля кордонів України й на Донбасі: створили інтерактивну карту

Як ми повідомляли, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва не має наміру відводити війська від кордонів України.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року ЗМІ опублікували статтю про ризики повномасштабного нападу Росії на Україну. В агентстві зазначили, що в колах американських і європейських дипломатів серйозно схвильовані нинішнім переміщенням російських військ у бік кордону України.

Як заявив Єнс Столтенберг, нарощування Росією військового потенціалу сигналізує про реальний ризик нового збройного конфлікту в Європі.