Топ популярних міфів про рак легень - volynfeed.com

Топ популярних міфів про рак легень

Джерело: Волинь24
Хоча рак легенів поширений, про нього поширені багато міфів.

Про це пишуть НовиниLve.

Рак легенів розвивається лише у курців

"Це невірно, і, на жаль, це дуже образливий міф. За даними CDC, близько 10–20% людей з раком легенів у США ніколи не курили або викурювали менше 100 сигарет у своєму житті. Щороку близько 7300 смертей від раку легенів серед некурців є від пасивного куріння, а ще 2900 - від впливу радону", - повідомив лікар.

Немає способу зменшити ризик

"Є кілька способів знизити ризик раку легенів", - пояснив доктор Хірш.

Насамперед – це профілактика та відмова від куріння. Доктор Хірш також описав важливість обмеження впливу пасивного куріння.

"Некурці, які піддаються пасивному палінню вдома або на роботі, підвищують ризик розвитку раку легенів на 20–30%. Інші продукти куріння також вважаються потенційним ризиком для розвитку раку легенів", - заявив доктор Хірш.

Лише у літніх людей розвивається рак легенів

Доктор Гірш заперечив це. Хоча більше половини людей з діагнозом рак легенів старше 65 років, все більше і більше молодих людей у віці до 50 років хворіють на рак легенів, особливо жінки.

Жити в забрудненому місті гірше куріння для ризику раку легенів
Існують переконливі докази того, що забруднення, створене транспортними засобами, підвищує ризик раку легенів.

"Вплив діоксиду азоту, оксиду азоту, діоксиду сірки та дрібних твердих частинок було позитивно пов’язане з ризиком раку легенів. Професійний вплив забрудненого повітря серед водіїв значно підвищило захворюваність і смертність від раку легенів", - зазначив експерт.

Якщо у вас рак легенів, ви можете продовжувати палити

"Це не правда. Окрім безлічі переваг відмови від куріння, люди з раком легенів, які кинули палити, мають кращий прогноз", - підтвердив доктор Хірш.

Пасивне куріння - рак легенів

Рак легенів завжди невиліковний
На щастя, це також неправда. За словами доктора Хірша, коли медичні працівники виявляють рак легенів на ранніх стадіях, пацієнт має шанс на одужання понад 60%.

"Навіть рак легенів, який сьогодні діагностується як більш запущене захворювання, має набагато кращий потенціал для довгострокового виживання в певних ситуаціях. Прогрес у лікуванні та результати лікування пацієнтів із поширеним раком легенів із специфічними генетичними мутаціями, які можуть бути спрямовані на конкретні методи лікування, був величезним за останнє десятиліття", - пояснив експерт.