США шукає заміну російському газу в ЄС: розкрили договір на випадок агресії Кремля - volynfeed.com

США шукає заміну російському газу в ЄС: розкрили договір на випадок агресії Кремля

Уряд США провів переговори з енергетичними компаніями з питань постачання газу до ЄС у великих обсягах, якщо Росія піде на військову ескалацію проти України. Про це заявили два джерела з американського уряду, а також двоє учасників ринку.

Інформацію опублікувало міжнародне агентство Reuters. За його даними, США стурбовані тим, що Росія розглядає можливість нового нападу на Україну. При цьому офіційно Кремль заперечує такі плани, пише Обозреватель.

Видання зазначає, що ЄС на третину залежить від постачання газу із РФ. Якщо США розширять санкції, це може скоротити постачання блакитного палива. Тому на цей випадок готують заміну.

«Представники Держдепартаменту звернулися до компаній, щоб запитати, звідки можуть надійти додаткові поставки, якщо вони будуть потрібні, повідомили Reuters два джерела в галузі, знайомі з обговореннями, на умовах анонімності через делікатність питання», – зазначає видання.

За словами джерел у галузі, компанії повідомили урядовцям США, що глобальні поставки газу обмежені і що є мало газу, який міг би замінити великі обсяги з Росії.

Обговорення Держдепартаменту з енергетичними компаніями очолював старший радник з питань енергетичної безпеки Амос Хохштейн, заявив високопосадовець Держдепартаменту США, також на умовах анонімності. Держдеп не просив компанії збільшувати обсяги виробництва, додав урядовець.