Священник передумав: громада на Волині вирішила повернутись у підпорядкування московського патріархату - volynfeed.com

Священник передумав: громада на Волині вирішила повернутись у підпорядкування московського патріархату

25 травня біля бортнівської церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Поромівській громаді розгорівся скандал. Священник, який напередодні заявив, що підтримує рішення парафіян про перехід до ПЦУ, змінив свою думку. Зібрали нові збори.

Про це пише Буг.

Нагадаємо, 22 травня відбулися збори релігійної громади, яка більшістю (66 із 66 зареєстрованих) голосіввирішила перейти до ПЦУ, отець Петро Кубінський, настоятель цього храму, заявив, що підтримує волевиявлення парафіян.

Після цього отець Петро Кубінський, який водночас є ще й настоятелем храму Успіння Пресвятої Богородиці села Шахтарського, написав прохання на ім’я митрополита Епіфанія про прийняття його разом з громадою до ПЦУ під тимчасову пастирську опіку митрополита Вінницького і Барського Симеона.

Через два дні, 24 травня митрополит Епіфаній видав Указ про задоволення прохання отця Петра Кубінського про його прийняття до ПЦУ.
Проте, 25 травня настоятель бортнівського храму змінив своє рішення і скликав нові збори. Підтримати його чи проконтролювати процес, приїхали священники з інших парафій УПЦ московського патріархату, зокрема благочинний Нововолинської округи отець Петро.
В результаті довгих дискусій, обговорень та суперечок люди проголосували наступним чином: 54 голоси – за те, щоб лишитися в підпорядкуванні УПЦ МП, 1 людина – утрималась, зареєструвались 68 осіб (13 із зареєстрованих не поставили підпис).

Під час суперечок одній жінці стало зле, до неї викликали швидку допомогу. За правопорядком слідкували правоохоронці.
Як повідомив депутат Поромівської громади, місцевий мешканець Роман Франчук, віряни планують 26 травня їхати до Володимир-Волинської єпархії ПЦУ, бо вважають своє рішення законним, оскільки мають цьому документальне підтвердження. Після чого, якщо будуть протиріччя, храм опломбують.