Лукашенко закликає волинян перетнути кордон з білоруссю - volynfeed.com

Лукашенко закликає волинян перетнути кордон з білоруссю

Джерело: Волинь24
Самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко в односторонньому порядку дозволив українцям з прикордонних районів збирати на білоруській території гриби та ягоди. Влада Рівненщини попереджає, що це — провокація, пише Громадське.

20 червня Державний прикордонний комітет білорусі повідомив, що лукашенко дозволив жителям українського прикордоння з 1 липня збирати дикороси за сезонними, тимчасовими спрощеними перепустками на білоруську територію до ландшафтного заказника «Ольманські болота».

Такі перепустки видаються щороку для жителів Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської областей. Проте цього року білорусь видає їх за власним рішенням — Україна про це не просила.

Очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль заявив, що таке рішення є провокацією.

«Прохання всіх до цього свідомо поставитися і не перетинати державний кордон у зв'язку з тим, що з української сторони він закритий. Збираймо ягоди у наших рідних лісах. Чіткі зони за рішенням ради оборони області вже доведені до вас. Лише у деяких громадах це заборонено. В інших лісах Рівненщини збір ягід дозволений», — сказав Коваль.