Діти заслуговують на радість, незважаючи ні на що. Біля Луцька відгуляли ВОДА-party. Фото, відео - volynfeed.com

Діти заслуговують на радість, незважаючи ні на що. Біля Луцька відгуляли ВОДА-party. Фото, відео

Відволіктися від стресу і повітряних тривог, повернути дітям літо й дати їм максимум емоцій мали на меті організатори сімейного свята «ВОДА-party». Захід, який відбувся на території Музею сільського господарства – скансену в Рокинях, зібрав кілька тисяч щасливих дітлахів.

Баталії з водяними пістолетами, купання у басейні, батути, майстерки, аквагрим, катання на мильній гірці, плавання на байдарках, квести, естафети, вікторини – дітворі точно було що робити на «ВОДА-party». Дітлахи шикувалися в чергу, аби посидіти у великій пожежній машині і натиснути класксон, клеїли 3D модель поліцейського авто, брали участь у майстерках з гончарства, малювали аквагрим.
Але, звісно, королевою свята була вода. Величезна територія музею дозволила влаштувати справжнє поле битви на водяних пістолетах та помпах. Тішилися всі: і діти, і дорослі. Кому набридло – міг побавитися у басейні, потім – пострибати на батутах, погрітися на сонечку й обсохнути.
Унікальний ландшафт музею дозволив влаштувати навіть справжю мильну гірку. Нею, кажуть організатори, за день спустилися сотні дітлахів. А нижче схилом гості вишикувалися в чергу, щоб поплавати на байдарках на водоймі.
Одним з організаторів свята став Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Голова правління Фонду Катерина Шкльода розповідає: дуже хотілося подарувати дітям приємні емоції, адже нинішнє літо особливо тривожне, і вони дуже потребують психологічного розвантаження.

«Загалом усі заходи, які ми проводимо, спрямовані передовсім на дітей. Адже в той час, поки ЗСУ захищають нас у зоні бойових дій, ми маємо захищати і дбати про наших дітей тут. І дбати не лише про їхню фізичну безпеку, а й про психологічний комфорт і майбутнє. Тому ми й організовуємо такі заходи, адже знаємо, як зараз тяжко батькам і дітям: школи зачинені, садочки майже не працюють, гуртки – також, і дітлахам тяжко знайти віддушину, згадати про щасливе дитинство. Такі заходи повертають їх до нормального життя, нагадують їм, що вони – маленькі дітки, які заслуговують на радість, на посмішки, на щастя і забави, незважаючи ні на що. Попри висловлювання скептиків, такі заходи важливо проводити, бо наші діти заслуговують тільки на найкраще, а посумувати – це вже справа дорослих», – пояснює вона.

Читати ще: «Коли ми сильні духом, ми сильні й фізично»: у День батька поблизу Луцька провели сімейне свято
У день заходу погода не підкачала: діти за лічені хвилини висихали і бігли далі бавитися. Вдалося розслабитися і дітям, і їхнім батькам. Лучанка Тетяна з родиною приїхали теж розважити малечу. Каже, захід їм дуже сподобався. Це ще одна можливість виїхати з міста на вихідні. Загалом, зізнається, вони завжди стараються кудись виїжджати, коли є можливість.
До слова, були тут і діти внутрішньо переміщених осіб. Їм організували безплатний доїзд. А загалом усі атракції були безплатні для всіх. Не менш задоволений від заходу і співорганізатор – директор Музею, керівник спортивного клубу «Герць» Роман Ковальчук.
«Це благодійний сімейний захід, який сьогодні зорієтований на дітей. Ми організували це, щоб діти відволіклися від повітряних тривог, могли погратися, відпочити. Бо літо – це дитяча пора, тож вони мають отримати максимум користі від нього. А активний відпочинок – то найкраще, що може бути. Добре, що така територія є неподалік від міста. Усі багато часу проводять в місті, і це можливість виїхати за його межі, тут велика територія, де можна проводити такі свята. Разом з тим, тут і культурна складова. Можна побачити побут селян, як жили наші предки 100-150 років тому, і не шкодувати, що в нас «усього лиш» 80 квадратних метрів, а було, що по 15 людей в такій хатинці жили і господарювали», – каже він.
За його підрахунками, «ВОДА-party» відвідало близько трьох тисяч дітей. До слова, це не перший захід цього літа, який організували на території скансену. Спершу була «КОЗАК-party», потім – «ГОНЧАР-party».

Читати ще: Патріотично і без тривог: під Луцьком відгуляли сімейний пікнік «КОЗАК-party»
Катерина Шкльода зізнається: попередні заходи мали також на меті нагадати лучанам про те, який унікальний куточок є зовсім поряд, і популяризувати музей.

«Попередні два заходи були спрямовані на популяризацію і самого скансену. Ми хочемо привчити людей відвідувати його, возити сюди гостей. Бо Музей – унікальний, самобутній. Територія – приємна для заходів, таборувань, для вивчення побуту, культури. Адже це не лише територія, а й експонати, там можна замовити екскурсії. Попередні заходи були пов’язані з історією і культурою України: козацтвом, гончарством. Цього разу ми зробили вже суто відпочинковий захід. Бо, зважаючи на те, що не в усіх є можливість поїхати на відпочинок, комусь страшно їхати на Світязь чи озера, а хтось не має можливості, то занурити у воду діток було дуже приємно», – резюмує вона.

До слова, захід мав і благодійну мету: «Герць» збирав кошти для того, аби потім допомагати дітям внутрішньо переміщених осіб і військовослужбовців.

Юлія МАЛЄЄВА