Повідомили, скільки закладів освіти на Волині вже мають укриття - volynfeed.com

Повідомили, скільки закладів освіти на Волині вже мають укриття

Готовність закладів освіти Волині до нового навчального року – головне питання на засіданні обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося 11 серпня.

Як повідомляє Волинська обласна військова адміністрація, в області є 1148 закладів освіти. Наразі працівники головного управління ДСНС Волині оглянули 998 навчальних установ. Як показує обстеження, на сьогодні 387 закладів мають придатні захисні споруди цивільного захисту, з них 106 уже повністю облаштували укриття. У решти закладів ще тривають відповідні роботи.

Начальниця управління освіти і науки ОВА Людмила Плахотна розповіла, що на облаштування укриттів з місцевих бюджетів виділили майже 27 мільйонів гривень.

«З обласного бюджету спрямовані близько 10 мільйонів гривень. Своєю чергою, Володимирська громада передбачила 8 мільйонів, Горохівська – 3,4 мільйона, Ковельська – 2,7 мільйона та майже 2 мільйони гривень – Луцька громада», – зазначила головна освітянка області.

Наразі триває завершальний процес обстеження захисних споруд у навчальних закладах, відповідно до вимог, що передбачають безпечне перебування дітей у разі повітряної тривоги.

«Прошу всіх відповідально поставитися до перевірки укриттів в освітніх закладах. Це наші з вами діти – наше майбутнє. Усі вимоги мають бути виконані та дотримані», – наголосив начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

На засіданні зійшлися на думці, що ніхто змушувати батьків віддавати дітей на очне навчання не буде. Освітній процес відбуватиметься як в офлайн, так і в онлайн-форматах. Однак батьки матимуть можливість самостійно переконатися в безпекових умовах укриттів.

Читати ще: Опитування: 59% волинян за чи проти очного навчання у школах? Звідки взялися цифри?

«Ми будемо рекомендувати класним керівникам, аби до 1 вересня вони провели дітей за маршрутом евакуації в укриття. Це стосується тих закладів, де буде очне навчання. Після 1 вересня такі тренування також будуть проводити», – зауважила Людмила Плахотна.

Читати ще: Школярі й студенти Волині матимуть обов’язкові уроки безпеки

Слід зазначити, що ініціативу дистанційного, очного чи змішаного навчання батьки доносять до своїх закладів освіти. Від освітніх установ вона подається до засновника органа місцевого самоврядування. Своєю чергою, орган місцевого самоврядування звертається по дозвіл на навчання до обласної військової адміністрації. І лише у випадках, якщо у навчальних закладах є укриття з відповідними умовами безпеки, дозволяється офлайн-навчання. Таким чином враховуються побажання батьків щодо організації освітнього процесу.