Економія – до 600 тисяч: у волинському тубдиспансері знайшли спосіб заощадити на газі - volynfeed.com

Економія – до 600 тисяч: у волинському тубдиспансері знайшли спосіб заощадити на газі

В обласному фтизіопульмонологічному медичному центрі для підігріву води відтепер використовуватимуть не газ, а сонячну енергію.

Про це 16 серпня повідомили у Волинській обласній раді.

Запуск у роботу системи з використанням альтернативних джерел енергії продемонстрували голові обласної ради Григорію Недопаду.

Сонячні колектори дозволять відмовитися від використання газу для підігріву води, в тому числі і в опалювальний період. Це дозволить медзакладу заощадити на енергоресурсах до 600 тисяч гривень на рік.

За словами підрядника з впровадження спеціалізованих енергетичних технологій Романа Михальчука, навіть за похмурої погоди завдяки трансформації сонячної енергії устаткування здатне нагріти 2 тисячі літрів води до 50 градусів. І хоч взимку усе ж доведеться посилювати генерацію електроенергією, це значно дешевше, аніж використання газу. Загалом, окупність цієї технології – близько 3 років.

«Це вже другий енергоощадний проєкт з використанням відновлювальних джерел енергії, який впровадив фтизіопульмонологічний медцентр. Встановлені тут майже рік тому сонячні панелі дали змогу отримувати практично дармову електроенергію у весняно-літній період та економити понад 250 тисяч гривень.

Сонячні ж колектори цілодобово забезпечуватимуть диспансер гарячою водою без використання газу. Я наполегливо рекомендую усім комунальним установам, а надто медзакладам, впроваджувати проєкти з використанням альтернативних джерел енергії. Адже в умах війни – це не тільки про економію коштів, це і про можливість повноцінно функціонувати», – зауважив Григорій Недопад.