Карантин через Covid-19 схожий на тюремне ув'язнення за своїм впливом на пам'ять - volynfeed.com

Карантин через Covid-19 схожий на тюремне ув'язнення за своїм впливом на пам'ять

Вчені Абердинського університету у Великій Британії виявили, що карантин через Covid-19 схожий на тюремне ув’язнення за своїм впливом на пам’ять людини. В експерименті було проаналізовано відповіді на опитування 2022 року, в якому 277 учасників попросили зіставити події з роками, в які вони відбулися, в період від 2016 до 2022 року.

Дослідження опублікували в журналі PLOS One.

Зокрема, людей запитували про те, коли відбулися важливі події з новин. Так, учасники мали відповісти, коли було гучне інтерв’ю принца Гаррі та Меган Маркл за участю Опри, коли Дональда Трампа заблокували в соцмережах або коли помер Джордж Флойд. Вони також заповнили анкету про своє психічне здоров’я.

У той час, як далекі спогади містили більше помилок, дослідники виявили, що людям не вистачає здібностей згадувати події 2021 року. Деякі респонденти навіть зіставили події з подіями три-чотирирічної давнини.

За словами вчених, подібне відбувається з ув’язненими, які втрачають здатність відстежувати перебіг часу.

«Соціальна ізоляція, спричинена Covid-19, значно вплинула на діяльність та емоції людей, і попередні дослідження показали, що пандемія викликала спотворення у сприйнятті часу», – сказав професор Абердинського університету.