Фрукти та овочі з Польщі хочуть заборонити ввозити в Україну - volynfeed.com

Фрукти та овочі з Польщі хочуть заборонити ввозити в Україну

Україна заборонить ввозити овочі та фрукти з Польщі у відповідь на продовження заборони імпорту збіжжя.

Єврокомісія минулого тижня скасувала обмеження вільного обігу українських пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику на території Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини. Польща, Угорщина та Словаччина відмовились виконувати це рішення і продовжили ембарго. Україна буде скаржитися на них до Світової організації торгівлі, сказав заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка в інтерв’ю Politico, передає Gazeta.ua.

«Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому ми почнемо судові процеси», – пояснив він.

Рішення трьох держав не є просто внутрішньою справою Євросоюзу. Воно викликає системне занепокоєння: чи можуть міжнародні торговельні партнери вірити, що Єврокомісія говорить від імені всього Євросоюзу.

«Я думаю, весь світ повинен бачити, як країни-члени ЄС ставляться до торгових партнерів і самого ЄС, тому що це може вплинути на інші країни», – наголосив заступник.

Словаччина продовжила обмеження Єврокомісії до кінця року. Польща додала до них борошно та корми. Угорщина заборонила понад 20 продуктів, серед яких – м’ясо.

«Ці свавільні заборони – це смішно. Думаю, Угорщина тут робить політичну заяву про те, що вона хоче заблокувати торгівлю з Україною, а також повністю ігнорувати Брюссель. І тому я вважаю, що це дуже зухвалий рух проти нас обох з боку Будапешта», – сказав Качка.

Додаткові заборони Угорщини символічні, Україна не експортує туди багато м’яса. Але польські обмеження вплинуть на велику частину українського експорту.

«Ми будемо змушені вжити заходів у відповідь на додаткові продукти та заборонимо імпорт фруктів і овочів з Польщі», – пояснив заступник міністра.