В Україні може вдарити до +40 градусів: коли це може статися - volynfeed.com

В Україні може вдарити до +40 градусів: коли це може статися

Джерело: Волинь24
2023-го року в Україні та світі можна було спостерігати за зміною погоди: аномальна спека, шторми та руйнівні землетруси. Експерти прогнозують, що вже наступного року температура повітря може становити до +40 градусів у тіні. Особливо швидко це може відбутись і в Україні.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Літо цього року стало найгарячішим за всю історію спостережень. Хвиля спеки, яку прозвали «Цербером», накрила Іспанію, Францію, Італію, Грецію, Хорватію і Туреччину. Та й Україну не оминула.

В Україні денна температура сягала 36 градусів. В Італії – на 10 пунктів більше! Температура повітря в італійській Сицилії вдень була майже 47 градусів за Цельсієм. Людям радили не виходити під прямі сонячні промені від 11 до 18 години. Бо по суті - це радіація.

Через спеки спалахували пожежі у різних куточках світу. Греція запала у десятках місць. Людей рятувала лише примусова евакуація. Масштабні пожежі вирували і в Канаді та Сполучених Штатах. Їх було видно навіть з космосу.

Дослідження Фонду дикої природи та Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату назвали остаточну дату "точки неповернення" - 2050-й рік.

«Якщо ми нічого не змінимо до цього часу, це зрештою приведе до того, що до кінця століття середня глобальна температура може зрости на 4, а то і 5 градусів. Швидкість підвищення температури в Україні вона майже втричі була вищою за ріст глобальної температури. Це такий дуже тривожний момент. Це ми бачимо наслідок впливу людини на кліматичну систему», - каже українська кліматологиня Віра Балабух.