У Польщі відреагували на намір України судитися в СОТ - volynfeed.com

У Польщі відреагували на намір України судитися в СОТ

Польський уряд не змінюватиме свого рішення щодо заборони імпорту зерна з України через позов Києві до Світової організації торгівлі.

Про це заявив речник уряду Польщі Пьотр Мюллер в ефірі Polsat News.

«Ми дотримуємося своєї позиції. Така скарга до СОТ на нас не справляє враження, і ми не маємо наміру скасовувати через це ембарго, яке запровадили», – сказав він.

Чиновник підкреслив, що в уряді Польщі вірять: «Наша позиція є правильною, що виникає з аналізу економічної ситуації, а також міжнародного законодавства і права ЄС».

Водночас речник уряду запевнив, що Польща продовжить підтримувати Україну у світлі російської агресії: «Ми підтримуємо Україну, але не може бути так, що коли наші економічні чи сільськогосподарські інтереси опинилися під загрозою, то ми відступатимемо перед моральним чи правовим тиском, як у цьому випадку».

Нагадаємо, Україна подає позов до Світової організації торгівлі (СОТ) на Польщу, Угорщину та Словаччину через відмову скасувати заборону на імпорт агропродукції. Також Київ готується вжити заходів у відповідь проти польського експорту фруктів та овочів. У відповідь Польща, Угорщина і Словаччина відмовилися від роботи координаційної платформи ЄК щодо українського зерна через можливе подання Україною позову до СОТ.